instagram Takipçi Hilesi | e-ticaret | instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram profilime bakanlar | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi |

Melih Gökçek: “FETÖ’yü Hayır Kuruluşu Diye Görmüştüm”

0

Eski Milletvekili Bülent Arınç’ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili “Parelel yapıya Ankara’yı parsel parsel satmıştır” sözleri yine gündemde. TBMM FETÖ’nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu tarafından kendisine bu konuda sunulan sorulara yazılı yanıt veren Gökçek, “Arınç’ın söylediği gibi ‘parsel parsel’ bir satış söz konusu değildir.” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TBMM FETÖ’nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu tarafından kendisine sunulan sorulara yazılı yanıt verdi.

O sorulardan biri de, eski Meclis Başkanı Bülent Arınç’ın, “Gökçek, bu yapıya Ankara’yı parsel parsel sattı” açıklamasıydı. Arınç’ın sözlerine yanıt veren Gökçek, “Bülent Arınç’ın söylediği gibi ‘parsel parsel’ bir satış söz konusu değildir. Bu konuda değişik kişi ve kuruluşlar savcılığa müracaat etmiş ve hakkımda savcılık tarafından soruşturma yapılmıştır. Bu soruşturmanın sonucunda söylenenlerin asılsız olduğu ortaya çıkmış ve hakkımda takipsizlik kararı verilmiştir” dedi.

Melih Gökçek, FETÖ’ye dair dikkat çeken değerlendirmelerde de bulunarak, “İtiraf etmeliyim ki bu organizasyonu vatanına ve milletine hayırlı evlatlar yetiştirmek için eğitime önem veren bir hayır kuruluşu olarak gördüm. FETÖ’cülerin zaman zaman yurt ve okul yapımı için belediyemize müracaatları oldu. Diğer özel kuruluş ve vakıflara ne işlem yapıldı ise bunlara da aynı işlem yapılmıştır. Zaten istesem de ayrı bir muamele yapmam mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

Gökçek, darbe girişiminin ardından, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan 400 kişi hakkında soruşturma başlatıldığını, 100’e yakın kişinin belediye ile ilişiğinin kesildiğini söyledi.

“GECEKONDUYA GİTTİM”

TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e gönderdiği sorulara yanıt geldi. Meclis’e dün ulaşan 2 sayfalık yanıtta Gökçek, darbe gecesi ve sonrasında yaşadıklarını özetle şöyle anlattı:“Darbe gecesi yoldaydım değişik bakan arkadaşları telefon ile aradım, onlar da darbe olduğunu ifade ettiler. Sonrasında Dikmen’de bir gecekonduya gittim. Yaklaşık 13 saat boyunca Sayın Cumhurbaşkanımla, bakanlarla, başbakanlık müsteşarımla telefon görüşmelerim oldu.

HAYIR FAALİYETİ OLARAK GÖRDÜM

FETÖ’de bulunan kişilerle önceki yıllardan beri tanışırım. Bu organizasyonu eğitime önem veren hayır kuruluşu olarak gördüm. Belediye Başkanı olduğum tarihten itibaren ayrım yapmadan her kişi ve kuruluşa okul, yurt, hastane konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Bu taleplerde sadece bir kıstasa bakardık, o da yapılacak yapının trafiğe engel olup olmaması ve otopark ihtiyacının karşılanıp karşılanmaması. Kimden talep gelirse gelsin öncelikle olarak eğitim ve sağlığa destek vermişizdir.

100 KİŞİNİN İLİŞİĞİ KESİLDİ

Son belediye seçimleri sonrası FETÖ’cü olarak bildiğim üst görevdeki tüm yöneticileri görevden aldım. Darbe girişiminden sonra ise 400 civarında kişiyle ilgili inceleme başlattık. 100 civarında FETÖ’cü ile belediyemizin ilişkileri kesildi.”

Bugün Meclis 15 Temmuz Araştırma Komisyonuna yazılı ifade veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, akşam saatlerinde de twitter’dan açıklamalar yaptı.

Verdiği ifadenin medyada haber yapılırken eksik görüldüğünü belirten Gökçek, FETÖ ile CHP arasındaki ilişkilere dair ifadelerinin gündeme getirilmediğini iddia etti.

“KİTAP ÇOK YAKINDA ÇIKIYOR”

Bu konunun üzerinde özellikle durulması gerektiğini söyleyen Gökçek takipçilerine çok yakında bu konuda hazırlanmış bir kitabın da piyasaya çıkacağını duyurdu.

İşte Melih Gökçek’in açıklamaları:

Hürriyet benim darbe komisyonuna verdiğim bilgileri haber yapmış… Ama en önemli konu haberde yok… FETÖ CHP ilişkileri… FETÖ CHP ilişkileri tarihe düşen not. Ve mutlaka feto dava dosyalarına girmelidir.

Çok yakında kitap olarak kitapçılarda bulabilirsiniz . Kitaptaki her belge ezber bozacak.
Feto’nun CHP’yi nasıl etki altına aldığını,kk’nın tutarsız davranışlarını kitabı okuyunca anlayacaksınız. Bazı gezi zekalılar, benim zamanında feto lehinde söylediğim bir ifadeleri atıyor.. Ben bu sözleri inkâr etmedim ki. Önemli olan ihaneti tespit ettikten sonra onlarla mücadele etmektir.

Darbe teşebbüsünde vatandaşı ilk anda sokağa davet eden (23.03) benim…bütün belediyeyi araçları,gereçleri ve personeli ile sokağa döken benim. Onun için geçmişi söyleyip beşparalık olmayın…

 

Share.

About Author

Leave A Reply