instagram Takipçi Hilesi | e-ticaret | instagram Takipçi Hilesi | instagram Takipçi Hilesi | instagram takipçi hilesi | instagram Takipçi kasma | instagram profilime bakanlar | instagram takipçi satın al | instagram takipçi satın al | takipçi satın al | instagram Followers | Free instagram Followers | takipçi hilesi |

AK Parti’li Dört Eski Bakana ‘FETÖ’ Soruşturması

0

Darbe girişiminin, diğer bir ifadeyle 15 Temmuz vatana ihanet kalkışmasından sonra Devlet kurumlarından sivil toplum kuruluşlarına, ordudan emniyet güçlerine, adalet sisteminden özel sektör firmalarına, yerel yönetimlerden basın ve medya organlarına kadar sızan FETÖ’ye yönelik operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor.

FETÖ’cülerin ortaya çıkarılıp yargı önünde hesap vermeleri sürecinde siyaset ayağına yönelik adımların atılması yönünde giderek artan bir beklenti söz konusu.

FETÖ soruşturması kapsamında hakkında işlem yapılarak medyaya yansıyan ve bir ayağı siyasilere uzanan kişiler arasında bugün kadar Denizli Honaz AK Parti İlçe Başkanı Halit Tosun, Burdur Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, Bolu eski AK Parti İlçe Başkanı İsmail Gezgin, Isparta Yalvaç’ta AK Parti’nin Kurucu İlçe Başkanı Nuh Murat Sarıoğlu FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklandı, cezaevine kondu.

CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Danışmanı Erkan Karaaslan’ın FETÖ’nün “Belediye İmamı” olduğu ortaya çıktı. 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında, CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın pasaportuna tahdit koyularak, yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

Eylül ayında Halk TV’deki bir programda “Şu anda bazı şeylerde darbe seçeneği bile Ankara’da konuşuluyor’ sözleri ile erken darbe açıklamasına imza atan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Murat Aksoy FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklandı. Kılıçdaroğlu’nun diğer danışmanı Doç Dr. Fatih Gürsul FETÖ/PDY soruşturması kapsamında üniversitedeki görevinden açığa alındı.

1 Kasım seçimlerinde MHP’den Antalya Milletvekili adayı olan Serik eski İlçe Başkanı Mehmet Cüneyt Güzel, MHP’li Adana Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, eski MHP Manisa Milletvekili Zeynel Balkız FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklandı. MHP’nin eski Döşemealtı ilçe başkanı Mahmut Akar ise FETÖ’nün gizli haberleşme programı ByLock kullandığı belirtilerek tutuklandı.

“Oyum HDP’ye” yazılarıyla tanıdığımız gazeteciler Nazlı Ilıcak, Şahin Alpay, Atilla Yurttagül v.s. yazarlar, Mardin’de HDP’ye oy toplayan FETÖ il ablası FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklandı. FETÖ’nün İsrail ve Ortadoğu İmamı Harun Tokak’ın, HDP’li Altan Tan’ında bulunduğu bir grupla Irak’ın kuzeyinde buluştuğu ortaya çıktı.

ESKİ AK PARTİLİ BAKANLAR DA SUÇLANIYOR

AK Parti’de bir dönem önde gelen isimler arasında yer alan eski Eski bakanlar Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç ve Sadullah Ergin hakkında önemli bir gelişme yaşandı.

Arınç, Çelik, Kılıç ve Ergin hakkında İstanbul’da yapılan şikayetin dosyası Ankara Başsavcılığı’na gönderildi.

Avukat Burak Bekiroğlu’nun Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç ve Sadullah Ergin hakkında ​İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği şikayet dilekçesinde 4 eski bakanın Cemaat’le irtibatlı oldukları iddia ediliyor. Ayrıca bu dört bakana darbeye zemin hazırlamak suçlaması yöneltiliyor.

Ayrıntıları AKŞAM gazetesinde Hilal Yıldırım imzasıyla yayımlanan haberden alıntılayarak aktarıyoruz:

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na geçtiğimiz aylarda 4 eski bakan Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç ve Sadullah Ergin hakkında şikayet dilekçesi ulaştı.

Avukat Burak Bekiroğlu verdiği şikayet dilekçesinde 4 eski bakanın Fetullahçı Terör Örgütü ile fikir ve eylem birliği içerisinde örgütle irtibatlı olarak örgüt mensuplarını darbeye zemin hazırlamak için devletin kademelerine yerleştirilmesini sağladıklarını iddia etti. Dilekçede, Bülent Arınç’ın FETÖ ile fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ettiğini öne sürüldü.

‘ARAMA YAPIN’ TALEBİ

Ayrıca, dilekçede şüphelilerin FETÖ ile bağlarının ortaya çıkması halinde evlerinde, işyerlerinde arama yapılması, cep telefonlarına ve suç aletlerine el konularak imajlarının alınması istendi.

Dilekçede 4 bakanın FETÖ ile bağlantıları var ise araştırılması gerektiğine vurgu yapılarak, “Şüphelilerin 15 Temmuz terör saldırısında herhangi bir rolleri var mı, bunun tespiti gerekmektedir” denildi.

Dilekçeyi işleme alan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bu soruşturma hakkındaki kararını verdi. Soruşturma dosyası hakkında ‘görevsizlik’ kararı vererek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

Share.

About Author

Leave A Reply